מהי הלוואת משכנתא וטיפים שכדאי ליישם

 

בכתבה הבאה, נסביר מהי הלוואת משכנתא, איזה מרכיבי מפתח היא כוללת וגם נשתף בטיפים שכדאי ליישם.  

הכתבה בשיתוף עם חברה מובילה המספקת שירותי ייעוץ משכנתאות, אך לא רק. החברה מספקת גם שירותים כמו, איחוד הלוואות, משכנתא למסורבים ועוד.

מהי משכנתא?

בבסיסה, משכנתא היא סוג של הלוואה המשמשת לרכישת נדל"ן. זהו הסכם חוזי בין מלווה (בדרך כלל גופים בנקאיים) לבין הלווה (האדם המבקש לקנות בית). הלווה מקבל סכום כסף מסוים מראש, שהוא בדרך כלל סכום גדול ומשמעותי, לרכישת נכס. בתמורה, המלווה מבטיח הלוואה זו על ידי שימוש בנכס כבטוחה. המשמעות היא שאם הלווה לא מצליח לבצע את התשלומים הנדרשים, למלווה יש את הזכות לשעבד את הנכס לטובתו.

איך עובדת הלוואת משכנתא?

משכנתאות כוללות בדרך כלל את מרכיבי המפתח הבאים:

סכום ההלוואה: סכום ההלוואה הוא הסכום הכולל שלווה הלווה לרכישת נכס. סכום זה משתנה בהתאם למחיר הרכישה של הנכס ולמקדמה של הלווה.

ריבית: הריבית היא עלות הלוואת הכסף, מבוטאת באחוזים. היא משפיעה ישירות על העלות הכוללת של ההלוואה.

תקופת ההלוואה: תקופת ההלוואה היא התקופה שבה הלווה מסכים להחזיר את ההלוואה. התקופה יכולה להיות 15, 20 או 30 שנים. יש כמובן גם אפשרויות אחרות זמינות. בחירת התקופה משפיעה על סכום התשלום החודשי ועל סך הריבית המשולמת.

מקדמה: המקדמה היא אחוז ממחיר הרכישה של הנכס ששולם מראש על ידי הלווה.
מקדמה גדולה יותר יכולה לגרום לריבית נמוכה יותר ולהפחתת התשלומים החודשיים.

תשלומים חודשיים: לווים משלמים תשלומים חודשיים קבועים כדי להחזיר הן את הקרן (סכום ההלוואה הראשוני) והן את הריבית. תשלומים אלו קבועים עבור משכנתאות בריבית קבועה ועשויים להשתנות עם הזמן עבור משכנתאות בריבית משתנה.

בטחונות: הנכס עצמו משמש כבטוחה למשכנתא. אם הלווה לא מצליח לבצע את התשלומים הנדרשים, למלווה יש את הזכות החוקית לשעבד את הנכס.

טיפים ללקיחת הלוואת משכנתא

להלן הטיפים המובילים שלנו לקבלת הלוואת משכנתא. הטיפים יעזרו לכם לנווט בתהליך בביטחון ולהבטיח את תנאי ההלוואה הטובים ביותר:

בדקו את ציון האשראי שלכם

ציון האשראי הוא גורם קריטי בתהליך אישור המשכנתא. הגופים המלווים משתמשים בו כדי להעריך את כושר האשראי שלכם ולקבוע את שיעור הריבית שתוצע לכם.

דעו את התקציב שלכם

קבעו כמה אתם יכולים להרשות לעצמכם להוציא על בית. עשו זאת על ידי יצירת תקציב ריאלי.
התחשבו בהכנסה החודשית שלכם, חובות קיימים והוצאות עתידיות.

אישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני למשכנתא מספק אומדן של סכום ההלוואה שאתם זכאים לה, מה שיכול לעזור לכם בחיפוש נכסים במסגרת התקציב שלכם.

 

הבינו את אפשרויות המשכנתא שלכם

משכנתאות מגיעות בסוגים שונים, כולל ריבית קבועה, ריבית משתנה ועוד. לכל סוג יש תכונות ודרישות משלו. תחקרו ותבינו את אפשרויות המשכנתא שלכם כדי לבחור את זו המתאימה ביותר לצרכים ולמצב הפיננסי שלכם. קחו בחשבון גורמים כמו שיעורי ריבית ואורך תקופת ההלוואה.

הישארו מעודכנים ותשאלו שאלות

תהליך המשכנתא יכול להיות מורכב, וחיוני להישאר מעודכנים ולשאול שאלות אם יש לכם ספק. הגוף המלווה ואנשי מקצוע אחרים המעורבים בתהליך, כגון סוכן הנדל"ן או עורך הדין שלכם, יכולים לספק הכוונה והבהרות. אל תהססו להיעזר במומחיות שלהם ולהבטיח שאתם מבינים היטב את כל הקשור להלוואת המשכנתא.

 

 

 

מה היה לנו עד עכשיו?