כל מה שצריך לדעת על השקעה בקריפטו

השקעות במטבעות קריפטו צברו פופולריות רבה בשנים האחרונות, בין השאר כי הן מאפשרות לאנשים לגוון את תיקי ההשקעות שלהם. עם זאת, כמו בכל השקעה, יש דברים שכדאי לקחת בחשבון כדי לקבל החלטות נכונות ולהצליח לעמוד ביעדים.

כדי להשקיע לא מספיק לדעת מה זה קריפטו ולהבחין בין מטבעות שונים, אלא נדרשת הבנה אמיתית של השוק. לא כדאי לבצע השקעה מבלי שאתם מודעים ליתרונות, לסיכונים ולהשלכות שלה.

הסיכונים של השקעה בקריפטו?

ישנם מספר סיכונים פוטנציאליים הקשורים להשקעה במטבעות קריפטוגרפיים, כולל:

·        תנודתיות – מטבעות קריפטו הם תנודתיים מאוד ובלתי צפויים. תו פרק זמן יחסית קצר, הם יכולים לעלות ולרדת באופן משמעותי. אם אתם לא מוכנים לזה ולא פועלים בחוכמה, אתם כלולים לספוג הפסדים כבדים.

·        חוסר רגולציה – שוק הקריפטו אינו מוסדר ברובו, מה שאומר שאין רשות או מוסד מרכזי המפקחים עליו. רבים רואים בכך יתרון (למעשה, זהו אחד הגורמים להיווצרות מטבעות מבוזרים מלכתחילה), אך זה גם יכול להקשות על משקיעים להבחין אילו פרויקטים לגיטימיים ואילו לא.

·        אבטחה – מטבעות קריפטו עלולים להיות חשופים לפריצות ובעיות אבטחה אחרות, שעלולות להוביל לאובדן כספים ולפגיעה במוניטין של התעשייה.

היתרונות של השקעה בקריפטו

למרות הסיכונים, רבים בוחרים בכל זאת להשקיע בקריפטו, בזכות מספר יתרונות בולטים, כולל:

·        גיוון תיק השקעות – השקעה בקריפטו היא סוג של השקעה אלטרנטיבית (לא בשוק ההון), והיא מסייעת למשקיעים לגוון את התיק שלהם ולפזר סיכונים.

·        פוטנציאל לתשואות גבוהות – דיברנו על הסכנות שכרוכות השקעה תנודתית, אך כמובן שיש לכך צד שני. עם התנהלות נכונה, תכנון נבון ומעט מזל (שאף פעם לא מזיק), אפשר ליצור רווחים משמעותיים.

·        חדשנות – מטבעות קריפטו בנויים על טכנולוגיית בלוקצ'יין, המייצגת חדשנות ומאפשרת התאמה אישית שאינה אפשרית בהשקעות מסורתיות.

גורמים נוספים לקחת בחשבון

השפעה סביבתית – כריית מטבעות קריפטו מצריכה כמות גבוהה של אנרגיה, ועלולה להשפיע באופן שלילי על איכות הסביבה. משקיעים שמודאגים לגבי קיימות, עשויים להכניס למעגל השיקולים שלהם גם את טביעת הרגל הפחמנית של ההשקעות שלהם.

משמעות חברתית – למטבעות קריפטו יש את הפוטנציאל לאפשר הפצה של שירותים פיננסיים לאנשים ללא גישה לבנק, בין אם מסיבות כלכליות או חברתיות, לרבות אנשים שחיים במדינות עניות מאוד. משקיעים שמעוניינים לתמוך בתעשייה שמעודדת הכללה פיננסית, ודאי ישמחו להשקיע את כספיהם בפרויקטים המתמקדים במטרה זו.

לסיכום

השקעה במטבעות קריפטו יכולה לספק פיזור סיכונים ופוטנציאל לרווחים נאים, אך מומלץ מאוד להיכנס לשוק רק לאחר שמבינים ושוקלים את הסיכונים והמשמעויות.

רק כאשר כל הנתונים נמצאים בידיכם, יש לכם אפשרות אמיתית לקבל החלטות מושכלות אשר מתאימות הן למצבכם הפיננסי, הן לתיק ההשקעות שאתם מנהלים והן לערכים האישיים שלכם. 

מה היה לנו עד עכשיו?